Taj Lake Palace. Pięciogwiazdkowe wakacje na środku jeziora

Jeden z najbardziej romantycznych hoteli na świecie, Taj Lake Palace unosi się jak piękny biały statek na wodach jeziora Pichola, z widokiem ze wszystkich stron na Udajpur.

Położony naprzeciwko murów większego kompleksu City Palace, Taj Lake Palace zajmuje całą wyspę, z której roztacza się malowniczy widok 360 stopni na jezioro i miasto. Mogą tu Państwo odpoczywać w spokojnym luksusie, po czym w mgnieniu oka wypłynąć motorówką i po kilku minutach być z powrotem na ulicach miasta. Żaden inny hotel tego Państwu nie umożliwi!

Taj Lake Palace. Królewski pałac z XVIII wieku

Taj Lake Palace powstał w 1743 roku jako letnia rezydencja władców królestwa Mewaru. W latach 60. rodzina królewska przekształciła go w hotel. Dziś w 65 luksusowych pokojach i 18 apartamentach wciąż znajdują się oryginalne zabytkowe fontanny i sztukateria. Taj Lake Palace zagrał jako kluczowa lokalizacja w filmie o Jamesie Bondzie „Ośmiorniczka” i nadal emanuje urokiem i dekadencją. Ściany wykonane są z czarno-białych marmurów, a ozdabiają je półszlachetne kamienie i zdobione nisze. Dziedzińce wypełniają ogrody, fontanny i wielopoziomowe tarasy.

Pokoje są zdobione bogatymi kolorami i wysokiej jakości indyjskimi tkaninami. Wszystkie oczywiście oferują wspaniały widok, ale szczególnie polecamy te z oknami wychodzącymi na City Palace. Jeśli mogą sobie Państwo na to pozwolić, rekomendujemy jeden z zabytkowych apartamentów. Sam maharadża zatrzymywał się w narożnym apartamencie Chandra Prakash, czyli Blask Księżyca.

W hotelu będą Państwo traktowani jak członkowie rodziny królewskiej. Każdy pokój jest objęty całodobową obsługą lokaja. Warte podkreślenia atrakcje to bezpłatna taksówka wodna do miejskiego molo, pływające spa i duży basen.

Taj Lake Palace. Doskonałe miejsce na luksusowe wesele

W Taj Lake Palace obowiązkowym punktem dnia są drinki o zachodzie słońca w barze na dachu. Następnie czeka Państwa kolacja w jednej z czterech restauracji, specjalizujących się w kuchni azjatyckiej, indyjskiej, włoskiej i zachodniej. Mogą Państwo też poprosić lokaja, aby ustawił dla Państwa prywatny stolik w dowolnym miejscu. Jak zawsze, szczególnie polecamy kuchnię indyjską.

W pływającym spa zrelaksują się Państwo dzięki starannie opracowanym zabiegom, czerpiącym ze starożytnego dziedzictwa Indii oraz legendarnego stylu życia i savoir vivre rodziny królewskiej. Taj Lake Palace kontynuuje też tradycję wielkich przyjęć i bali, wyprawianych przez rodzinę królewską Udajpuru. Ten romantyczny hotel jest też oczywiście idealnym miejscem na bajkowe wesela i magiczne podróże poślubne. Gdzie jeszcze można wyprawić wspaniałą uroczystość w pałacu na środku jeziora?

Miasto Udajpur, znane jako Wenecja Wschodu, ze swoimi wyszukanymi pałacami, spokojnymi jeziorami, egzotycznymi świątyniami i wspaniałymi ogrodami, ma też wiele do zaoferowania. Konsjerż z przyjemnością pomoże Państwu w planowaniu podróży i zorganizuje specjalną wycieczkę po mieście w zabytkowym samochodzie.

ZOBACZ TEŻ: Shiv Niwas Palace. Królewski pałac z filmu o Bondzie>>

 

Highlights

  • zabytkowy pałac z XVIII wieku na wyspie na środku jeziora
  • 65 luksusowych pokoi i 18 apartamentów
  • 4 ekskluzywne restauracje
  • pływające spa
  • bezpłatny prom do Udajpuru
  • idealne miejsce na wesele albo podróż poślubną
  • miejsce z filmu „Ośmiorniczka” o Jamesie Bondzie

Lokalizacja

Formularz kontaktowy

    Polityka prywatności