Rovos Rail. Pociągiem z bajki przez Afrykę

Rovos Rail to coś więcej niż pociąg. To pięciogwiazdkowy hotel, ekskluzywna restauracja i środek transportu, który pozwala odkrywać Afrykę z różnych miejsc. A jednocześnie podziwiać, jak ten niezwykły kontynent zmienia się z każdym kilometrem.

Rovos Rail oferuje trasy po różnych zakątkach Czarnego Lądu. Najciekawsza jest jednak czterodniowa podróż do Wodospadów Wiktorii. Odrestaurowane wagony z lat 20. ciągnięte są przez prawdziwą lokomotywę. Elegancji wagon restauracyjny serwuje doskonałe posiłki kuchni francuskiej, podawane na srebrnej zastawie. Kawy i herbaty napijemy się natomiast z porcelanowych filiżanek. Bar z przekąskami i najlepszymi alkoholami stanowi świetne miejsce do nawiązywania nowych kontaktów. Ulubionym miejscem pasażerów jest natomiast otwarta weranda, z której podziwia się krajobrazy.

Rovos Rail. Ku wodopospadom Wiktorii

Podróż do Wodospadów Wiktorii rozpoczyna się z prywatnej stacji kolejowej Capital Park w Pretorii. Tam wchodząc do pociągu po czerwonym dywanie zostaniecie Państwo przywitani szampanem. Lokomotywa wyda przeciągły gwizd. A pociąg ruszy pozostawiając za sobą drewniany dworzec w stylu kolonialnym. Podczas 600. kilometrowej wyprawy pociąg minie zwrotnik Koziorożca, pokona góry Soutpansberg i wjedzie w malowniczą krainę baobabów. Granicę z Zimbabwe przekroczy w Beit Bridge, następnie pod granicą z Botswaną udacie się Państwo na safari do Parku Narodowego Hwange, gdzie na wolności pasą się słonie, żyrafy i bawoły, a w trawach czaja się lwy. Po pokonaniu kolejnego odcinka pociąg pociera do jednego z cudów afrykańskiej natury – Wodospadów Wiktorii.

Organizowane są również podróże przez całą Afrykę, z Kapsztadu do Kairu – ekscytujący, prawie miesięczny program! Podróżni Rovos Rail zwiedzają cały Egipt: Kair, Luksor, Dolinę Królów, Abu Simbel – piramidy i świątynie. Dalej czeka na nich Jezioro Wiktorii, Kilimandżaro, Ngorongoro, Serengeti, Zanzibar, Wodospady Wiktorii i wiele innych atrakcji.

Wnętrza rodem z epoki wiktoriańskiej zaskakują przepychem. Apartamenty są wyłożone ciemnym drewnem i miękkimi wykładzinami. Leżąc na łóżku mamy wspaniały widok na Afrykę. W wagonach pociągu do wybory maja Państwo apartamenty trzech typów. Najmniejszy z nich to liczący 7 metrów kwadratowych Pullmann Suite z dwoma łączonymi łóżkami i łazienką z prysznicem.

Następny w kolejności jest jedenastometrowy Deluxe Suite, który oprócz podwójnego łóżka i wielkości różni się stoliczkiem z krzesłami. Największym z apartamentów jest natomiast Royal Suite. To szesnastometrowy apartament dużym łóżkiem, wygodnymi fotelami i łazienką z wanną i widokiem na Afrykę.

Highlights

 

 • Apartamenty Royal z dużym łóżkiem i wanną
 • Ekskluzywna restauracja ze znakomitą kuchnią
 • Szyk, elegancja i ciekawi ludzie
 • Niesamowite widoki podczas całej podróży
 • Wagon z tarasem widokowym
 • Wycieczki krajoznawcze wliczone w cenę
 • Wystrój wnętrz z lat 20.
 • Zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w Afryce
 • Bar z doskonałymi alkoholami i palarnia cygar
 • Formuła all inclusive

Lokalizacja

Rovos Rail clubroom
Rovos Rail kuchnia
Rovos Rail lazienka
Rovos Rail przedzial
Rovos Rail restauracja
Rovos Rail Victoria Falls
Rovos Rail wagon
Rovos Rail wagony
Rovos Rail zwierzeta

Formularz kontaktowy

  Polityka prywatności