Maharajas' Express. Podróż luksusowym pociągiem po Indiach

„Maharadża”, tytuł dawnych indyjskich królów, jest synonimem bogactwa i luksusu. Teraz ten luksus mogą Państwo zobaczyć i przeżyć na własne oczy, zwiedzając historyczne miasta Indii na pokładzie luksusowego pociągu Maharajas' Express!

Maharajas' Express zainaugurował połączenia w 2010 r. To obecnie najwyżej oceniany luksusowy pociąg na świecie, zostawiający w tyle tak znane marki jak Royal Scotsman w Wielkiej Brytanii, Orient Express w Europie, czy Blue Train w RPA.  O jego jakości świadczy siedem nagród z rzędu, zdobytych w latach 2012-2018 w konkursie World Travel Awards.

Maharajas' Express. Wagony jak klejnoty

Skład zestawiony jest z 23 urządzonych z przepychem wagonów, z których 14 przeznaczono na apartamenty dla 88 pasażerów. Wagony zostały nazwane na cześć drogocennych klejnotów noszonych w koronach maharadżów indyjskich, takich jak  Moti (perła), Manik (rubin), Heera (diament), Panna (szmaragd), czy Neelam (szafir). Apartament prezydencki nosi nazwę Navratna, co oznacza Dziewięć Cennych Klejnotów. Jeden z wagonów mieści generatory prądu i oczyszczalnię ścieków.

Największymi atutami Maharajas' Express są oczywiście przedziały pasażerskie. Dwadzieścia przedziałów dla 40 pasażerów w klasie deluxe zajmuje 5 wagonów. Osiemnaście miejsc w klasie junior suite dzieli się na kabiny pojedyncze i podwójne. Oferowane tu również cztery apartamenty posiadają osobne salony i sypialnie. Wreszcie najdroższy wagon w całości zajmuje pierwszy taki na świecie apartament prezydencki, z własnym salonem, łazienką i jadalnią.

Aby Państwa podróż była jak najbardziej wygodna i komfortowa, wszystkie kabiny pasażerskie posiadają indywidualną kontrolę temperatury, telewizory LCD, odtwarzacze DVD, telefon i internet. Bogata kolekcja filmów i programów telewizyjnych dotrzyma Państwu towarzystwa, jeśli podróż będzie zbyt męcząca. Kabiny i pomieszczenia ogólnodostępne mają duże panoramiczne okna, za którymi rozciąga się bogata panorama Indii. W każdej kabinie znajduje się też elektroniczny sejf.

Maharajas' Express. Podróże po najwspanialszych miastach Indii

Pociąg jeździ na pięciu trasach, pokazujących wspaniałą różnorodność kulturową Indii. Dwie z nich to podróże krótkoterminowe po „Złotym Trójkącie”: New Delhi-Jaipur-Agra, nazwane „Skarby Indii” oraz „Kamienie z Indii”.  Na tej trasie mgoą zobaczyć Państwo zarówno stolicę Indii, jak i najbardziej znany indyjski zabytek, Tadż Mahal. Trzy pozostałe stanowią ośmiodniowe podróże wiodące w stronę centrum kraju, nazwane „Dziedzictwo Indii”, „Panorama Indii” i „Indyjski Splendor”. Nazwy są adekwatne do programów wycieczek codziennie organizowanych dla pasażerów.  Jeśli chcą Państwo poznać życie w największych indyjskich metropoliach, koniecznie muszą udać się Państwo z Mumbaju do Delhi przez Udaipur, Bikaner, Ranthambore i Agrę.

Państwa podróży w luksusowym pociągu będzie towarzyszyć dobrze wychowana i uprzejma obsługa. W wagonach restauracyjnych zjedzą Państwo niesamowite potrawy serwowane na pozłacanej i posrebrzanej zastawie. Pociąg ma w składzie dwie restauracje z lokalną kuchnią: Peacock Restaurant i Haveli Restaurant, a także Safari Bar z najlepszą selekcją alkoholi w kryształowych kieliszkach. W kolejnym wagonie mieści się Raja Club, gdzie mogą Państwo skorzystać z czytelni lub pograć w gry planszowe. Jeśli to jeszcze Państwa nie zadowala, w składzie Maharajas' Express mieści się również wysokiej klasy butik z wykwintnymi i niepowtarzalnymi kreacjami.

ZOBACZ TEŻ: Eastern & Oriental Express. Pociągiem po Azji>>

Highlights

  • najwyżej oceniany luksusowy pociąg na świecie
  • 7 nagród World Travel Awards z rzędu
  • 14 wagonów z miejscem dla 88 pasażerów
  • luksusowy osobny wagon z apartamentem prezydenckim
  • 2 wagony restauracyjne
  • wagon barowy
  • wagon klubowy Raja Club
  • 5 tras obejmujących Delhi, Agrę, Jaipur, czy Mumbaj

Lokalizacja

suite-sitting-area-2
suite-sitting-area-1
suite-bedroom
Safari-bar-as-conference-room
PS-Twin-bedroom
PS-Master-bedroom
PS-living-room-5
Maharaja-Express-90
Junior-suite-Double
JS-Twin
IMG_5963
IMG_5923
header-slider

Formularz kontaktowy

    Polityka prywatności