La Mamounia. Hotel-pałac w Marakeszu

Wyobraźcie sobie Państwo, że mogą wygodnie usiąść na tarasie lub balkonie, patrząc na ogrody La Mamounia i słynny meczet Koutoubia lub góry Atlas. Teraz to jest możliwe dzięki pobytowi w hotelu La Mamounia w Marakeszu. Orientalna atmosfera i eleganckie dekoracje luksusowych pokoi wprawią Państwa w zachwyt!

La Mamounia znakomicie łączy orientalną atmosferę pięknego marokańskiego domu z wygodą pałacu. Oferujący wspaniałą oprawę i elegancką prostotę hotel jest doskonałym przykładem architektury arabsko-andaluzyjskiej. To wizytówka mistrzowskiego rzemiosła i żywe świadectwo znakomitej przeszłości Marakeszu. Jego duch to ciepło i przyjaźń, z których teraz mogą Państwo korzystać!

Od samego początku hotel La Mamounia został zbudowany z myślą o doskonałym oddaniu orientalnej atmosfery Maroka. Wnętrza są przyozdobione szlachetnymi materiałami i upiększone grą świateł i perspektyw. Harmonijne połączenie roślin i cennych tkanin tworzy ponadto potężne doznania zmysłowe. Wszystko to jest wzbogacone o dyskretne nowoczesne udogodnienia. Po prostu muszą Państwo doświadczyć  pobytu w La Mamounia w Marakeszu!

La Mamounia. Doznania dla wszystkich zmysłów

Pobyt w La Mamounia to potężne doświadczenie dla wszystkich zmysłów. Świetlne refleksy oraz pięknie kontrastujące kolory posadzek zachwycą Państwa oczy. Jest to również doświadczenie dotykowe, z płynnymi liniami arabeskowych rzeźb, aksamitnymi gładkimi tkaninami oraz delikatnym ciepłem drewna, a także hotelowymi fontannami i stawami wypełnionymi wodą.
Hotel oferuje także rozkosz dla nosa. Przepełniają go zapachy jaśminu, kwiatu pomarańczy i cedru.

Cztery restauracje hotelu La Mamounia przeniosą Państwa do serca marokańskiej gościnności.  Dlaczego? To proste. Najlepsze potrawy kuchni marokańskiej, francuskiej i włoskiej gwarantują doskonałe doznania kulinarne i ucztę dla zmysłów. Ogrody La Mamounia to z kolei czysta magia. Są zaproszeniem dla umysłu zarówno do wędrówek, jak i do marzeń. Ogrody zachwycają więc piękną gamą bugenwilli, kolczastych gruszek, palm, kaktusów wszelkiego rodzaju i innych drzew owocowych, w tym około 1200 gatunków roślin!

La Mamounia. Książęce apartamenty

Pokoje w La Mamounia są pięknie urządzone w stylu marokańskim. Głębokie kolory pasują do drewna i tadelaktu w korytarzu, kontrastując elegancko z białą sypialnią. Okna wychodzą na Marakesz, a dokładnie na prestiżową dzielnicę Hivernage. Bardziej wymagający goście mogą z kolei skorzystać z apartamentów z ciemnoczerwonymi zasłonami z tafty, rzeźbionym drewnem, posadzkami i marmurem w łazience. Zachęcamy Państwa do luksusowego pobytu w otoczeniu całej elegancji Orientu!

Jeszcze piękniejsze widoki oferują za to pokoje typu Suite Duplex i Executive Suite.  Wyobraźcie sobie Państwo: zaledwie kilka kroków od Państwa łóżka znajdują się legendarne ogrody La Mamounia! Ich widok to unikalne doświadczenie, które jest zarówno proste, jak i intensywne. To luksus przyrody na wyciągnięcie ręki: z palmami, kaktusami, bugenwillą, drzewami pomarańczowymi… Kawałek dalej mogą też zobaczyć Państwo majestatyczne Góry Atlas i wielki meczet Koutoubia. Ten widok nigdy się nie znudzi!

Ale to jeszcze nie wszystko! Prawdziwym skarbem hotelu La Mamounia są trzy luksusowe apartamenty: La Suite Churchill, Marqueterie i Al Mamoun. W La Suite Churchill mogą podziwiać Państwo replikę słynnego posągu sir Winstona Churchilla na Placu Parlamentu w Londynie oraz reprodukcję portretu ze słynnym cygarem. Ten apartament łączy w sobie styl angielski i marokańską sztukę ze wspaniałą elegancją. Podkreślają ją brązowe posągi koni i orłów ozdabiające półki w salonie. Marqueterie oferuje z kolei subtelne i uporządkowane wnętrze, wypełnione przez meble pokazujące kunszt marokańskiego rzemiosła. Wreszcie Al Mamoun nosi imię księcia i, jak przystało, gwarantuje prawdziwie książęce warunki! Bogaty wystrój wnętrza, piękne szlachetne materiały oraz mieszanka tradycyjnych i nowoczesnych wpływów tworzą niesamowity efekt. W apartamencie znajdują się kontrastujące ze sobą azjatyckie meble – dwie wspaniałe chińskie wazy i biurko, piękne europejskie przedmioty – zegar i klasyczne fotele oraz odrestaurowana marokańska sztuka. Całość tworzy iście książęce, kolorowe i bogate wnętrze.

La Mamounia ma duszę, czekającą na odkrycie!

ZOBACZ TEŻ: Amanjena. Perła wśród hoteli w Maroko>>

Highlights

  • pokoje klasyczne, Superior i Deluxe
  • apartamenty klasyczne, Duplex, Executive i Prestige
  • trzy luksusowe apartamenty: La Suite Churchill, Marqueterie i Al Mamoun
  • cztery restauracje
  • ogrody z 1200 gatunkami roślin
  • widoki na ogrody La Mamounia i szczyty gór Atlasu

Lokalizacja

bibliotheque-1
suite-prestige-2
suite-koutoubia
suite-executive-1
suite-al-mamoun-3
riad-4
mam-02234
mam-00705
l-italien-4-
la-mamounia-pour-vous
duplex-3
des-lieux-petris-d-art
chambre-deluxe-3
chambre-classique-1

Formularz kontaktowy

    Polityka prywatności