ITC Mughal Agra. Powrót do luksusu imperium Mogołów

ITC Mughal, pięciogwiazdkowy hotel w Agrze, zajmuje teren 14 hektarów luksusowych ogrodów, niedaleko narodowego skarbu Indii - grobowca Tadż Mahal. Hotel, będący hołdem dla wielkich budowniczych historycznego imperium Mogołów, jest jedynym obiektem z Indii, który otrzymał prestiżową nagrodę architektoniczną Aga Khan Award za doskonałe przedstawienie architektury Mogołów. Może to miejsce na kolejne Państwa luksusowe wakacje?

Imperium Mogołów, jedno z najbogatszych i najpotężniejszych imperiów w historii świata, budziło podziw i fascynację historyków, poetów i artystów. Jego niezmierzone bogactwo, wyrafinowanie dworskiej kultury i dziedzictwo sztuki i architektury jest skarbem historii Indii. Dlatego wakacje w hotelu ITC Mughal w Agrze, stolicy dawnego imperium, pozwolą Państwu poznać to dziedzictwo.

ITC Mughal Agra. Chwalebna inspiracja historią

ITC Mughal oferuje najlepsze miejsce do wypoczynku w historycznym mieście Agra, zapewniając niezrównane doświadczenie królewskiej indyjskiej gościnności.  W luksusowym hotelu znajdują się 223 wystawne pokoje i apartamenty, odtwarzające przepych i doskonałość dawnego dworu Mogołów. Oferta pokoi ITC Moghul zachowuje idealną równowagę między światowej klasy luksusem a ciepłą indyjską gościnnością. Mogą dzięki temu Państwo zdecydować, co najlepiej odpowiada Państwa wakacjom w Agrze. Elegancko urządzone pokoje obejmują część wypoczynkową z sofą. Wyposażone są w klimatyzację, telewizor z płaskim ekranem, minibar oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. W każdym pokoju mieści się łazienka z prysznicem i bezpłatnym zestawem kosmetyków.

Goście hotelu ICT Mughal mogą wypoczywać przy dużym odkrytym basenie i stołować się w czterech lokalach gastronomicznych. Na szczególną uwagę zasługuje restauracja Peshawri, w której serwowane są dania z Północno-Zachodniej Prowincji Pogranicznej, a także czynna w porze wszystkich posiłków restauracja bufetowa Taj Bano, gdzie podawane są dania kuchni indyjskiej. Maikhana to z kolei stylowy bar, a lokal Bagh E Bahar Lounge, skąd roztacza się widok na basen oraz ogród, zaprasza na napoje orzeźwiające. Położone na 14 hektarach hotelowe ogrody, ze swoimi kanałami wodnymi, drzewami owocowymi i zacienionymi chodnikami, odtwarzają rajski krajobraz ogrodów Mogołów. Hotel Mughal Agra udostępnia również centrum biznesowe oraz centrum fitness. W ramach relaksu warto ponadto wybrać się do królewskiego spa Kaya Kalp. To jedno z najczęściej nagradzanych i najbardziej luksusowych spa w Indiach.

ITC Mughal Agra. Na szlaku historycznego dziedzictwa Indii

Agra, dawna stolica imperium Mogołów, to obowiązkowy przystanek na trasie każdego podróżnika do Indii. Oprócz Tadż Mahal mogą też Państwo zobaczyć otaczającą mauzoleum zabytkową dzielnicę Tajganj, zespół architektoniczny Fatehpur Sikri, Fort Agra i groby wybitnych członków rodziny królewskiej. Hotel ITC Mughal położony jest zaledwie 3 km od Tadż Mahal i Fortu Agra oraz 6 km od dworca kolejowego w Agrze.

W uznaniu dla pielęgnowania tego historycznego dziedzictwa hotel ITC Mughal otrzymał nagrodę Aga Khan Award za doskonałość architektoniczną Azji. Jest do tej pory jedynym indyjskim hotelem, który zdobył to prestiżowe międzynarodowe uznanie. Hotel zdobył nagrodę za architekturę zainspirowaną zabytkami Mogołów, a mianowicie Fatehapur Sikri i Fortem Agra.

ZOBACZ TEŻ: Niyama Private Islands. Dwie wyjątkowe wyspy na Malediwach>>

Highlights

 • 4 kilometry od Tadż Mahal
 • 223 luksusowe pokoje i apartamenty
 • 14 hektarów hotelowych ogrodów
 • 4 restauracje
 • 2 baseny
 • tory do joggingu, minigolfa i golfa
 • największe w kraju i jedno z najbardziej luksusowych nagradzanych spa Kaya Kalp – The Royal Spa
 • plac zabaw dla dzieci
 • pokój rekreacyjny (tenis stołowy, bilard, air hockey)
 • centrum kongresowe
 • nagroda Aga Khan Award za doskonałość architektury

Lokalizacja

49120002
ITC Mughal Acra
ITC Mughal Acra
ITC Mughal Acra
ITC Mughal Acra
107794093
107794063
105541172
50869914
50869760
50869611
50869587
50869518
50869493
50869468
49127883
49126754
49126426
49122916

Formularz kontaktowy

  Polityka prywatności