Coconut Lagoon. Wakacje wśród wyjątkowej przyrody

Jeśli szukają Państwo na wakacjach bliskiego kontaktu z przyrodą, Coconut Lagoon będzie idealnym miejscem. Ten luksusowy i cichy kurort jest położony nad brzegiem jeziora Vembanad w Kerali w południowych Indiach. Wakacje tam to dla Państwa okazja poznania unikalnego ekosystemu, prawie nietkniętego ręką człowieka!

Coconut Lagoon znajduje się nad jeziorem Vembanad, jednym z największych indyjskich jezior, z własnym unikalnym ekosystemem i niespotykanymi w innych miejscach gatunkami. Do kurortu mogą Państwo dostać się tylko w jeden sposób: wodą. Przejażdżka łodzią po łagodnych falach jeziora nada ton Państwa wakacyjnym przygodom. Będzie to ton ekscytacji i nowości, ale też spokoju i dbałości o Państwa wypoczynek! Jeśli są Państwo miłośnikami ptaków, Coconut Lagoon zapewni Państwu możliwość ich obserwacji przez całe dni!

Coconut Lagoon. Domki i wille ze znakomitą przeszłością

Domki gościnne w Coconut Lagoon są indywidualnymi dziełami sztuki. Zbudowano je z pozostałości dawnych dworów – tharavadu, w których mieszkali kiedyś arystokraci Kerali. Zostały one sprowadzone tutaj w częściach i starannie złożone przez wykwalifikowanych rzemieślników. Do wyboru macie tu Państwo 27 bungalowów, 14 dwupiętrowych domków oraz 8 luksusowych willi z własnym basenem. W hołdzie środowisku, w kurorcie znajduje się też święty gaj. Jest to kawałek dziewiczego lasu, poświęcony przyrodzie i jej roli w życiu człowieka.

Kuchnia Kerali, choć wyjątkowa, wciąż nie zdobyła wystarczającego uznania. Na szczęście restauracje w Coconut Lagoon pomogą to zmienić. W położonej nad jeziorem restauracji Aymanam dania będą przygotowane tak, jak w domach Kerali i podane Państwu na liściach bananowca. Polecamy zwłaszcza curry rybne i tapiokę z tajskimi papryczkami chili – danie dla wyjątkowo odważnych! Bufet szczyci się dużym wyborem nieznanych szerzej światu dań z ryb, . Bez wątpienia wiele z nich skupia się na daniach z ryb, w szczególności z lokalnego przysmaku karimeen, czyli żółtaczka cejlońskiego.

Coconut Lagoon. Wspaniałe miejsce do poznania przyrody Kerali

Basen w Coconut Lagoon ma podwójne przeznaczenie. Chociaż z pewnością pomoże ochłodzić się Państwu w upalny dzień, umożliwi też podziwianie piękna i wspaniałości jeziora Vembanad z całkiem nowej lokalizacji. Centrum ajurwedyjskie oferuje z kolei szereg ziołowych masaży i terapii, które pomogą Państwu pozbyć się nagromadzonego stresu i wrócić do formy na wakacjach. Jeśli chcą Państwo trochę się spocić, mogą Państwo udanie i intensywnie spędzić dzień w centrum fitness.

Coconut Lagoon to również idealne miejsce do poznania wspaniałej lokalnej przyrody. W centrum ekologicznym Darter Club przyrodnicy pokażą Państwu fascynującą różnorodność biologiczną jeziora Vembanad i jego satelitarnych ekosystemów. Wyjątkową atrakcją przyrodniczą jest również ogród z motylami, gdzie ponad 50 gatunków motyli i ważek pokaże Państwu znakomitą bioróżnorodność tego regionu.

ZOBACZ TEŻ: Niraamaya Retreats Surya Samudra. Idealne miejsce na spokojne wakacje w Indiach>>

Highlights

  • wyjątkowe położenie na brzegu jeziora Vembanad
  • 27 bungalowów, 14 dwupiętrowych domków oraz 8 luksusowych willi z własnym basenem
  • restauracja Aymanam z wyjątkowymi daniami kuchni Kerali
  • centrum ajurwedyjskie
  • centrum przyrodnicze
  • miejsce do obserwacji ptaków
  • ogród z motylami

Lokalizacja

Formularz kontaktowy

    Polityka prywatności