Amangalla. Powrót do przeszłości na półwyspie Galle

Zapraszamy Państwa do wyjątkowego kurortu w Sri Lance. Amangalla mieści się na terenie czterystuletniego fortu na półwyspie Galle. Co roku przyciąga wielu turystów, ponieważ pozwala cofnąć się do przeszłości. Dostaniemy się tu w około dwie godziny z lotniska w Kolombo.

Hotel Amangalla to miejsce stworzone dla ludzi poszukujących spokoju i wytchnienia. Mieści się w budynku z XVII wieku. Już jednak samo jego otoczenie zaskakuje. Kurort stanowi część Galle i jej chronionego przez UNESCO fortu. To najlepiej zachowana fortyfikacja kolonialna w Azji. Hotel otoczony jest przez przepiękny ogród, a poza jego terenem można zobaczyć plantację herbaty, wiele świątyń oraz niesamowity nadmorski krajobraz.

Dodatkowo od listopada do marca istnieje możliwość obserwacji wielorybów. W Galle nawet zwykły spacer może dostarczyć wiele radości. Wąskie uliczki, kilkusetletnie kościoły, bliskość przyrody – te i wiele innych zalet półwyspu umilają pobyt w hotelu Amangalla.

Oferta gwarantuje wpasowujące się w klimat miejsce zamieszkania. Eleganckie pokoje posiadają duże okna oraz podłogi z wypolerowanych desek z drzewa tekowego. Ozdobione są antykami, w tym wiekowymi łóżkami z baldachimami, skrzyniami Pettagama. Z pomieszczeń roztaczają się bajkowe widoki – na ogrody, wały fortu lub urocze uliczki Galle.

Alternatywą do pokoi hotelowych są apartamenty z widokiem na ogród składający się z jednej sypialni,  przestronnego salonu, łazienki. Innym rozwiązaniem są Amangalla Suites również z sypialnią, salonem i łazienką. Wychodzą one na mury obronne, port i mają widok na wierzchołki drzew.

Amangalla. Rozrywka, relaks i zdrowie.

Ten niezwykły kurort zapewni Państwu wszystko, czego potrzeba. Amangalla znana jest także dzięki swojemu kompleksowi uzdrowiskowemu The Baths, w którym praktykowana jest Ayurveda. Jest to starożytny hinduski system wiedzy medycznej. Hotel dysponuje pięcioma salami zabiegowymi i dwoma apartamentami do hydroterapii, gdzie specjaliści wykonują spersonalizowane programy leczenia.

Sri Lanka słynie z herbaty. Dwadzieścia pięć minut na południe od Galle znajduje się plantacja Handunugoda. Po zwiedzaniu starej fabryki goście są zaproszeni na na werandę bungalowu Planters na herbatę i ciastka z samym plantatorem.

W Galle możemy odkryć mnóstwo zachwycających świątyń. Dwadzieścia minut drogi od fortu znajdują się świątynie Yatagala i Rhummasala. Jedno z najspokojniejszych miejsc na wyspie, Yatagala, to niesamowita świątynia skalna z jaskinią medytacyjną, tysiącletnim drzewem Bo i jaskinią medytacyjną.

Amangalla zachwyca również od strony kulinarnej. W restauracji hotelowej poczuć się można jak w minionej epoce. Wśród dań zawartych w menu każdy gość znajdzie to, co trafia w jego gust. W restauracji można skosztować tradycyjnych lankijskich potraw, można też posilić się bardziej znajomą kuchnią europejską. W tym miejscu spróbują Państwo wspaniałego curry, soczystych steków oraz wyśmienitego homara thermidor.

ZOBACZ TEŻ kurort Amanwella na Sri Lance>>

Highlights

 

 • hotel na terenie czterystuletniego fortu
 • spotkanie z historią Galle
 • zakwaterowanie z malowniczymi widokami
 • dwustuletnie ogrody
 • spotkanie z plantatorem herbaty
 • tradycyjna kuchnia lankijska i kuchnia europejska
 • Ayurveda w uzdrowisku The Baths
 • hydroterapia
 • obserwacja wielorybów
 • świątynia Yatagala i Rhummasala

Lokalizacja

05-galla-zaal_high-res_4469
08_galla_exterior
12-galla-rice-paddy-island-private-dinner_high-res_4453
12-sri-lankan-cuisine_high-res_4525
amangalla_bedroom_hi-res-8_high_res_10497
amangalla_experiences_hi-res_cooking_class16_high_res_10640
amangalla_suite_office_9298
Amangalla-Yatagala-Temple-Sri-Lanka
galla_bar_office_4321
pool_office_4331
room_bath-14
solo_suite_office_9301
solo_suite_office_9302
zaal_high_res_4518

Formularz kontaktowy

  Polityka prywatności