Aman-i-Khas. Luksusowe wakacje z tygrysami

Słowo„aman” w sanskrycie oznacza pokój, a „khas” w hindi to wyjątkowe albo uprzywilejowane miejsce. Aman-i-Khas to rzeczywiście wyjątkowe miejsce na wakacje, leżące tuż obok jednego z największych skarbców przyrody Indii.

Aman-i-Khás leży na wzgórzach Aravalli na obrzeżach Parku Narodowego Ranthambore, w wiejskiej części Radżastanu w północnych Indiach. Ośrodek znajduje się 15 minut jazdy od wejścia do parku narodowego, słynnego ze swojej populacji tygrysów. Ranthambore jest jednym z najlepszych miejsc w Indiach, w którym można zobaczyć te majestatyczne drapieżniki w ich naturalnym środowisku. Park narodowy jest także domem dla innych dzikich zwierząt, takich jak lamparty, hieny, leniwce, jelenie, antylopy, gazele, krokodyle i ponad 350 gatunków ptaków. Ranthambore – dawne tereny łowieckie maharadżów Jaipuru – jest również uznanym miejscem dziedzictwa kulturowego, z malowniczymi ruinami rozsianymi po parku.

Aman-i-Khás. Luksusowy nocleg pod namiotem

Dojazd do Aman-i-Khás wymaga pewnego wysiłku. Z New Delhi podróż trwa około czterech do sześciu godzin pociągiem do Sawai Madhopur, a następnie 20 minut samochodem na miejsce. Alternatywą jest godzinny lot z Delhi do Jaipur, a następnie trzy godziny jazdy samochodem.

Na miejscu mały dziedziniec wejściowy prowadzi na podwyższony taras, na którym znajduje się jadalnia, salon z biblioteką i namioty spa. Namioty te wyposażone są w bankiety, stoły i krzesła oraz wychodzą na kamienne patio z kominkiem, gdzie goście mogą spędzić noc pod magicznym, rozgwieżdżonym niebem. Stąd dwie ścieżki prowadzą rozbitych na bujnych zielonych terenach namiotów noclegowych, obejmujących użytki zielone, które wywołują wrażenie autentycznego buszu.

Aman-i-Khás ma dziesięć wspaniałych namiotów dla gości. Każdy wznosi się na sześć metrów wysokości. Ustawiony w celu zapewnienia maksymalnej prywatności i ozdobiony klasycznymi meblami, każdy namiot ma trzy sekcje. W przedniej części znajdują się stół i kilka krzeseł. Środkowa część ma rozkładane łóżko dzienne z podwójną toaletką po jednej stronie i wolnostojącą wanną z prysznicem i toaletą po drugiej stronie. W tylnej części znajduje się główne łóżko i skórzany kufer, który pełni również funkcję minibaru. Te przestronne pomieszczenia rozdzielają w stylu Mogołów białe bawełniane zasłony, które opadają z baldachimu namiotu. Podłoga i wanna są wykonane z kamienia pozyskiwanego lokalnie. Każdy namiot ma również zewnętrzny taras z dwoma leżakami.

Aman-i-Khás. Wszystko all-inclusive

Proste, ale eleganckie spa znajduje się w osobnym namiocie. Tam wokół fontanny mieszczą się dwie kameralne sale zabiegowe utrzymane w stylu przypominającym safari. Zabiegi obejmują masaże, peelingi i tradycyjną sztukę henną przy użyciu lokalnych ziół i przypraw. Oferta wellness obejmuje również codzienne sesje jogi, oczyszczające i równoważące umysł i ciało. Na życzenie mogą Państwo zamówić również prywatną sesję. Te odbywają się w odizolowanych miejscach otwartym terenie, aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt zachęcić do pokoju i jedności.

W Aman-i-Khás znajduje się mały basen wzorowany na „baori” lub starożytnych studniach stepowych które można znaleźć w całym Radżastanie. Znajdujący się pod namiotem spa basen otaczają drzewa, oferując przyjemny cień w upale dnia. Wokół basenu jest jednak wystarczająco dużo słonecznych miejsc, aby zadowolić poszukiwaczy słońca.

Aman-i-Khás działa w formule all-inclusive, obejmującym wszystkie posiłki (śniadanie, lunch i kolację) i napoje bezalkoholowe oraz usługi pralni. Wszystkie posiłki zjedzą Państwo w miękko oświetlonym namiocie jadalnym (lub na tarasie, jeśli pozwala na to pogoda). Zjedzą je Państwo przy dużym centralnym stole lub jednym z mniejszych stolików, w atmosferze, która nawiązuje do królewskich namiotowych miast cesarzy Mogołów. Ośrodek serwuje dania kuchni indyjskiej i szeroki wybór potraw zachodnich, a większość warzyw i ziół pochodzi z lokalnego ekologicznego ogrodu. Posiłki można dostosować do indywidualnych upodobań, a menu kolacji zmienia się codziennie.

Obsługa w Aman-i-Khás jest wspaniała. Do każdego namiotu przypisany jest kamerdyner, który pomaga gościom przez cały pobyt, aby upewnić się, że wakacje przekraczają wszelkie ich oczekiwania. Kamerdynerzy są dostępni 24 godziny na dobę i pojawiają się za każdym razem gdy tylko goście opuszczają swoje namioty.

Aman-i-Khás. Safari z tygrysami bengalskimi

Głównym powodem, dla którego goście zatrzymują się w Aman-i-Khás, jest szansa na dostrzeżenie jednego z 70 nieuchwytnych tygrysów bengalskich, które przemierzają piękne pustkowia pobliskiego Parku Narodowego Ranthambore. 3,5-godzinne dodatkowo płatne safari tygrysie odbywa się dwa razy dziennie, wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, w jeepach z otwartym dachem, które mogą pomieścić maksymalnie 6 osób. Park jest podzielony na dziesięć stref, a każda przejażdżka safari jest ograniczona do jednej strefy. Można również zorganizować z wyprzedzeniem całodniowe (12-godzinne) i półdniowe (6-godzinne) safari, obejmujące wszystkie strefy parku narodowego.

ZOBACZ TEŻ: Carnoustie. Luksusowe wakacje w centrum ajurwedy>>

 

Highlights

  • 15 minut drogi od parku narodowego Ranthambore – ostoi tygrysa bengalskiego
  • 10 luksusowych namiotów
  • osobne spa i basen
  • osobny namiot-biblioteka
  • duża oferta all-inclusive
  • obsługa kamerdynerów 24h
  • wycieczki safari po parku narodowym Ranthambore

Lokalizacja

outdoor_fireplace_high_res_3989
lounge_tent-evening_high_res_4004
i-khas_step-well_day_0
dining_tent_high_res_4018
aman-i-khas_india_-_tent_interiors_high_res_23799
aman-i-khas_india_-_main_fire_pit_high_res_17782
aman-i-khas_india_-_lounge_tent_high_res_23679

Formularz kontaktowy

    Polityka prywatności